SAVVAS DEGIRMENTZOGLOU'NUN BİYOGRAFİSİ

Savvas Degirmentzoglou 60'lı yılların sonunda İstanbul'da doğdu. Zamanın Türkçe, Yunanca ve yabancı müzik ve şarkılarına ilgisi , bir de babasının müzik eğilimi, onun müzikle uğraşmasına neden oldu. İlk önceleri gitar çalmakla başlayan müzik çalışmaları, ileride org ve piano ile uğraşması ve kardeşiyle beraber bir düet oluşturması ve daha ileride beste çalışmaları ile devam etmiştir. Atina Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyup daha sonraları mühendis olarak çalışmasına rağmen, müzik onun daimi ve büyük sevdası olur, kardeşiyle birlikte Atina'nın çeşitli tavernalarında düet olarak müzik çalıp Yunanca şarkılar söylerler. Aynı zamanda başka müzisyen arkadaşlarıyla "Metiki" isimli bir müzik gurubu kurarlar ve Atina İstanbullular Kulübünde ünlü Yunan bestecileri ve söz yazarlarına hürmeten konserler düzenlerler. Grup aynı zamanda Atina'nın çeşitli belediyelerinde düzenlenen festivallere katılıp konserler verirler, katıldıkları en önemli konser ise 2002 yılında Lekabetus Açık Hava Tiyatrosunda Anadolu Rum gocmenlerine hürmeten verilen büyük Konser'dir. 2013 senesinde Kıbrıs'lı seçkin söz yazarı Avraam Konstantinou ile tanışır, İstanbul, İzmir ve Anadolu için yazdığı şarkı sözleri yeni bestelerinin esin kaynağı olur ve bu yeni albümün gerçekleşmesine yol açar. Savvas, Katerina Adosoglou ile evli olup iki çocukları vardır.

AVRAAM KONSTANTINOU'NUN BİYOGRAFİSİ

Söz yazarı Avraam Konstantinou'nun gönlü hep Anadolu, mülteciler, ayrılık, kültür gibi kavramlarla, melodilerle karışık efsanevi bir dünya oluşturan ve zamanında Anadolu'da yaşayan çeşitli kültürleri bir araya getiren bir duygu deniziyle dolu olmuştur. 70'li yıllarda Limasol'da doğup büyüyen ve Girne'li mülteci bir ailenin soyundan ileri gelen Avraam, çocukluk yıllarında dedesinin eski radyosundan  o zamanın ünlü şarkıcılarını dinlerken , özellikle Rebetiko'dan etkilenir, şiir ve şarki sözleri yazmaya başlar ve yavaş yavaş bu yeteneğini geliştirir. Kıbrıs'ın ‘Frederick’ Universitesi'nin Gazetecilik kısmından mezun olduktan sonra Kıbrıs'ın yüksek tirajlı gazetelerinde çalışır, bunlardan biri de ‘Cyprus Dialogue’dur .
Şiirlerinden bir kısmı Kıbrıs Türk gazetesi "Afrika"da yayınlanır. Ayrıca 'Anatolika tis Romis' (Roma'nin Anadolusu) isimli ilk şiir kitabını da yayınlar.
Bu şiir kitabı için Ekim 2005'te Lapithos Belediyesinden ödüllendirilen Avraam ilk plaketini alır.
2012 İsrail'e davet edilen Avraam, orada İsrail'li besteci Doron Orsiano ile beraber yaptıkları ilk şarkıyı yayınlarlar.

2013 yılında müzisyen besteci Savva ile tanışıp arkadaş olurlar ve yollarını birleştirerek müzikte büyük bir işbirliğine başlarlar!